poniedziałek, 26 listopada 2007
FOTO :..: Gwiazdy we mgle


Bez komentarza. Świetne zdjęcie, autorstwa Łukasza Brzenczka z forum GKW

piątek, 23 listopada 2007
Impreza wspinaczkowa w... Katowicach

Dnia 24 i 25 listopada odbędą się jedne z najpopularniejszych w Polsce zawodów wspinaczkowych pod nazwą Bit&Bullder. Zgromadzą najlepszych zawodników z Polski oraz czołówkę z Czech, Słowacji i Ukrainy. Wspinanie bez liny zyskuje coraz większą popularność na Śląsku oraz w całym kraju.

BoulderingZawody odbędą się w Katowickim Centrum Wspinaczkowym TRANSFORMATOR na Ligocie przy ulicy Medyków 2. Na tegorocznej edycji zapowiedzieli swoją obecność tacy polscy zawodnicy jak: Tomasz Oleksy - medalista Pucharu Świata, Marcin Wszołek - mistrz Polski, Kinga Ociepka - mistrzyni Polski. Organizatorzy spodziewają się około 200 zawodników z kraju i Europy oraz 500 osób publiczności, którą serdecznie zapraszają do kibicowania.

Zawody polegają na wspinaniu się bez asekuracji po sztucznej ściance. Zawodnik musi wykazać się dużą siłą oraz zdolnościami technicznymi, sukces w rywalizacji często wymaga pozornie „ekwiblirystycznych” umiejętności. W rzeczywistości to stopień wyszkolenia wspinacza. Start zawodnika w eliminacjach trwa ok. 2 godzin, ale przygotowania do zawodów to wielomiesięczne, wyczerpujące treningi. Dlatego to sport dla wytrwałych.

Pula nagród dla ludzi - pająków to ponad 1300 euro! Szykuje się więc profesjonalna impreza, stosunkowo nietypowa i świeża jak na nasz region. Trzeba sprawdzić! Szczegóły i plan zawodów wraz z dojazdem na plakatach. Klikajcie!

Centrum Wspinaczkowe TRANSFORMATOR w Katowicach to największy ośrodek wspinaczkowy na Śląsku. Odwiedzany jest miesięcznie przez blisko 5000 osób. Osoby zainteresowane zastaną na miejscu oryginalny klimat, 900 m2 ścian wspinaczkowych oraz 10 000 chwytów.


środa, 21 listopada 2007
Portal? Gazeta? Zróbmy coś większego!
Pytanie pierwsze. Czy ktoś z was drodzy czytelnicy zastanawiał się kiedyś nad tym dlaczego na Śląsku nie mamy ani jednego portalu internetowego o kompleksowym charakterze? Wśród specjalistów z branży właściwie tylko Zagłębie.info traktowane jest jak profesjonalny portal o ponadmiejskim zasięgu. Oprócz Gazety w Katowicach i topniejącego w oczach dodatku lokalnego w Polska The Times, zwanego kiedyś Dziennikiem Zachodnim, nie ma już nic. Pomijając gazetki reklamowe :)
Przyznajcie się. Kto z was myślał o tym, by stworzyć kiedyś portal lub gazetę, które to media monitorowały by poczynania naszych włodarzy dokładniej, zajmowałyby się sprawami mikrolokalnymi lepiej, opisywałby najistotniejsze inwestycje ciekawiej, o miejscach dywagowały z większą pasją. Takimi o których ludzie chcą czytać, na wyciągnięcie ręki. Generowałyby społeczności.
- Zawsze chciałem, by powstało coś co nie tylko "gada", ale i "robi" a przede wszystkim "dociera" do dziesiątek tysięcy ludzi. Gdy te warunki są będą spełnione, każdy projekt się na Śląsku przyjmie. Zgadzacie się z opinią mojego znajomego?
Czekam na Wasze uwagi i sugestie. O czym myśleliście, w jakim charakterze, gdzie? Zaprawdę powiadam Wam, że sprawa jest bliżej niż kiedykolwiek.

Oddaję Wam komentarze i ewentualnie mail: emenefix@wp.pl
czwartek, 15 listopada 2007
16-19.XI Przegląd filmów SOCFICTION
Logo Centrum Sztuki FilmowejJuż w ten piątek w katowickim Centrum Sztuki Filmowej rozpocznie się przegląd socjalistycznej twórzości z gatunku science-fiction, ku czci dzielnej bohaterki narodu radzieckiego - psa Łajki.

Dokładnie 50 lat
po pionierskim psim locie, który utorował ludzkości drogę w kosmos, można będzie się zapoznać z twórczością dzielnych filmowców demokracji ludowej, którzy swymi śmiałymi wizjami pchali naprzód lokomotywę postępu i globalnej rewolucji.Ulotka strona 1Ulotka, strona 2


Więcej informacji na: www.csf.katowice.pl
środa, 14 listopada 2007
14.11-18.11.2007 Festiwal ABSURDALIA

Logo AbsurdaliaJuż dziś w Katowicach rusza I Festiwal Kultury Absurdalnej ABSURDALIA. Jak piszą na swojej stronie organizatorzy festiwalu:

 

"W czasach rządzonych przez empiryczne doświadczanie i weryfikowanie każdego przejawu egzystencji; w czasach, w których większość aspektów ludzkiej działalności dąży do uzyskania miana "nauki", nie ma już miejsca na Absurd. Ten specyficzny przejaw twórczości został, jak się zdaje, skutecznie wyparty przez kulturę "wyższą", tą, która w obecnej czasoprzestrzeni mentalnej chce uzyskać paradoksalnie stopień naukowego prawdopodobieństwa. Natomiast w prawdziwej twórczości chodzi przecież o wykraczanie poza wszelkie ramy, burzenie murów, granic i przekonań."

 

W programie festiwalu znalazły się wykłady, imprez poetyckie i muzyczne, a także przeglądy filmowe i teatralne.

Festiwal potrwa w Katowicach do niedzieli.

Szczegółowe informacje i program dostępne są na stronie festiwalu: www.absurdalia.pl.

czwartek, 08 listopada 2007
Otworki w Patelni
Logo Patelnia 36
W czwartek 8 listopada o godzinie 19.00 w sosnowieckiej galerii PATELNIA 36 wernisaż wystawy w ramach II  Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO.

Sosnowiecka Patelnia 36 jest jedną z ok. 40 galerii w regionie,która zaprezentuje wystawę „otworków” w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO. W dniach 5-30 listopada będzie można zobaczyć fotografie Arkadiusza Podstawki z Wrocławia.

Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” organizuje w listopadzie 2007 r. drugą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO.

Festiwal jest organizowany na zasadzie wystawy zaproszeniowej, w której uczestniczy ponad 50 czołowych twórców z całego kraju, uprawiających ten rodzaj fotografii. Ekspozycje odbywają się w galeriach na terenie województwa śląskiego.

Na wystawę do Sosnowca zapraszają Stowarzyszenie Istota oraz galeria PATELNIA 36.
2. Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO
poniedziałek, 05 listopada 2007
Zobacz Barakę, czyli zielono w Rialcie

Kolejne nietuzinkowa impreza w mieście. A takie lubimy.
Festiwal „Zielono mi” adresowany jest do wszystkich zainteresowanych ekologią i ochroną środowiska. Wśród prezentowanych filmów znajdują się wybitne i uznane dzieła, które rozwijają wrażliwość na otaczającą rzeczywistość, wprowadzają nas w świat piękna natury i odwołują się do takich wartości jak szacunek dla innych istot, etyczna odpowiedzialność za nasz świat, a także zachwyt nad cudem życia. Celem Festiwalu jest stworzenie okazji do rozmowy i refleksji na temat współczesnego świata, jego różnorodnych zagrożeń i sposobów zapobiegania im. W programie Festiwalu znajdują się także: wykład popularno-naukowy, poczęstunek wegetariański, pokaz videoklipów i spotów reklamowych obejmujących problematykę ekologiczną, a także koncerty muzyczne zespołów Tombas i L.U.C & RAH. W programie między innymi pokazy takich arcydzieł jak Mikrokoskos i Baraka. Ten drugi film polecam koniecznie. Cudowne dzieło malowane obrazami z naszej planety i jej dźwiękami. Niedawno obejrzałem i do dziś jestem pod wrażeniem.
Pełen program imprezy dostępny tutaj.

Fragment filmu "Baraka" czyli gwoździa programu:

piątek, 02 listopada 2007
Obrazy ze starych Katowic


Wszystko to w samym centrum miasta. Stare schody, klimatyczne zaciemnienie, stylowe ramy.
Dojdziemy tutaj od strony ul.Mickiewicza na wysokości ING Banku Śląskiego. W jednej z bocznych uliczek prowadzących na podwórko wewnętrzne znajduje sie galeria kilkunastu obrazów, pokazujacych przedwojenne Katowice. Nie znam powodu i celu ale efekt niezmiernie miły. Sprawdzie co sami przy okazji zazwyczaj spiesznych przechadzek po śródmieściu.

    
Skopiuj CSS